Відповіді декана на найважливіші питання абітурієнтів та їхніх батьків

Який шанс вступити на бюджетну форму навчання?

Шанси навчатися на ФКСА на бюджетній формі дійсно великі, особливо, якщо перші пріорітети надавати спеціальностям факультету. Наша «родзинка» полягає у тому, що зважена стратегія вибору пріорітетів між спеціальностями ФКСА, яку ми рекомендуємо, практично гарантує державну форму навчання для абітурієнтів з відносно невеликими балами. При виборі спеціальності найперше має враховуватися загальний прохідний бал по Україні, але порівняно з умовами інших технічних вузів вступна статистика ФКСА виглядає привабливою. Наприклад, у минулих 2016 та 2017 роках для отримання якісної та престижної освіти в ІТ-сфері за державний кошт було достатньо таких балів у межах широкого (всеукраїнського) конкурсу:

Спеціальність

Освітня програма

Прохідний бал на бюджет
у 2016 /та/ 2017 роках

126 – Інформаційні системи та технології

інтелектуальні інформаційні системи

прикладні інформаційні технології

160,95 / 168,30

160,95 / 167,56

124 – Системний аналіз

системний аналіз

152,45 / 174,45

151 – Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології

інтелектуальні системи управління і обробки даних

комп'ютерні системи управління

141,50 / 148,46

152 – Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка

комп'ютеризовані інформаційно-вимірювальні технології

інженерія якості продукції

комп'ютеризовані оптико-інформаційні системи

138,00 / 138,10

133,30 / 141,62

132,85 / 134,30

Зрозуміло, що прохідні бали широкого конкурсу кожного року різняться, бо залежать від багатьох факторів і є лише орієнтовними для вибору спеціальності, але у 2018 році міністерством освіти та науки України прийнято рішення про збільшення бюджетних місць на технічні спеціальності. Тому можна сподіватися, що цього року прохідні бали на бюджет за спеціальностями ФКСА будуть нижчими за попередні.

Як ефективно обрати пріоритети?

Унікальна стратегія вибору пріорітетів між спеціальностями ФКСА, яку ми пропонуємо, спрямована на досягнення абітурієнтами найбільших шансів для вступу на бюджетну форму навчання. Стратегія базується на спорідненості спеціальностей та дослідницьких напрямів наукових шкіл факультету, що дозволяє провідним професорам читати свої курси для всіх студентів ФКСА. Спільність навчального середовища факультету обумовлює також вільну участь студентів всіх спеціальностей в корисних конкурсах та заходах, що організовує ФКСА. Родзинка кожної освітньої програми визначає локальні особливості підготовки у широкій сфері комп'ютерних систем та інформаційних технологій, проте навчання на факультеті лишається спільним знаменником відомого бренду ФКСА.За умовами вступу 2018 абітурієнт має право обрати 3 спеціальності в одному ВНЗ – зважений вибір пріоритетів з освітніх програм, що пропонує факультет, дозволяє мотивованому абітурієнту практично на 100% вибороти бюджетне місце.


Ким буде працювати студент після закінчення навчання?

Універсальний характер підготовки на споріднених спеціальностях факультету обумовлює широке коло можливих посад, з яких наші студенти починають професійну кар’єру. Найбільш цікавим для першого робочого місця є позиція розробника, зокрема інженера-програміста (веб-програміст, програміст мобільних пристроїв, розробник баз даних), спеціаліста з проектування та розробки комп’ютерних систем і мереж. Не менш популярними є такі посади, як системний аналітик, системний архітектор, бізнес-аналітик, менеджер проекту, системний адміністратор, інженер з автоматизації технологічних процесів, спеціаліст з якості, тестувальник, метролог.

Окрім того, на факультеті ефективно діє аспірантура зі всіх наших спеціальностей – 124, 126, 151 та 152, тому абсолютна більшість наших викладачів якраз є випускниками ФКСА. Тісні міжнародні зв’язки кафедр факультету також забезпечують подальше навчання наших випускників за кордоном з метою отримання ступенів магістра, зокрема за програмою подвійного диплому та PhD.


Яку зарплатню отримуватиме випускник факультету?

Заробітна плата працівників ІТ-галузі одна з найбільших в Україні, докладно можна подивитися в даному огляді.

Проте дуже важливо розуміти необхідність безперервного професійного росту ІТ-шника, який природно проходить стадії юніора, розробника/спеціаліста, керівника групи розробників, менеджера високого рівня з відповідним суттєвим зростанням зарплатні. Випускник факультету може отримувати 15-20 тисяч грн. відразу після закінчення, якщо почне стажуватися з 3-4 курсу в ІТ-компаніях міста Вінниці. А ми таку можливість гарантуємо завдяки нашим тісним зв’язкам з топ-менеджерами цих компаній – в основному вихованцями ФКСА. Більшість студентів, які проходять стажування на випускних курсах, набувають цінного досвіду професійної розробки та додатково отримують від 7000 грн.


Які дисципліни вивчатимуть студенти факультету?

Наші студенти вивчають всі дисципліни комп’ютерного циклу, який можна розділити на 3 групи – системно-математична, програмна та апаратна. До системно-математичної підготовки відносять основи кібернетики, теорію обчислювальних процесів і алгоритмів, спеціальні розділи математики, теорію автоматичного управління, штучний інтелект, методи оптимізації, системний аналіз тощо. Програмна підготовка передбачає вивчення сучасних мов та технологій програмування (Java, JS, C#/.NET, PHP, C++, Python, SCADA), методів проектування, розробки та тестування програмних засобів, зокрема в галузі WEB, мобільних додатків, корпоративних систем та вбудованих мікропроцесорних пристроїв. Третя група дисциплін апаратної підготовки включає в себе основи комп’ютерної електроніки, мікропроцесорну техніку, комп’ютерні мережі, основи вимірювання та передачі інформації, програмно-апаратні комплекси, захист інформації, первинні давачі та Інтернет речей.

Кожна спеціальність спирається на «ядро» комп’ютерного циклу, але має власні особливості фахового спрямування – докладніше тут.


Які можливості для саморозвитку забезпечує університет?

Окрім фахової підготовки на факультеті значна увага приділяється інтелектуально-творчому,художньому та спортивному розвитку студентів. Це сприяє усвідомленню студентами необхідності самовдосконалення у професійному житті, отриманню ними сталих навичок підтримки фізичного та психологічно-емоційного здоров’я, постійного інтелектуального та культурного росту особистості.

На факультеті функціонують студентські відділення SPIE (Міжнародне товариство оптичної техніки) й OSA (Американська оптична асоціація), які користуються надзвичайною популярністю серед студентів та викладачів і регулярно надають можливість своїм членам відвідувати конференції у Європі та США. Студенти ФКСА приймають активну участь у Всеєвропейських інженерних змаганнях EBEC (European BEST Engineering Competition), які стали традицією і справжнім святом для студентів.

Окрім фахових олімпіад та конкурсів студентських наукових робіт навичкам творчої роботі в команді сприяють участь у багатьох хакатонах, а також в унікальній для подільського регіону Школі стартапів «Sikorsky Challenge» у ВНТУ – для набуття знань і навичок у створенні власного стартапу та його подальшого розвитку як прибуткового бізнесу.

Традиційною стала активна участь наших студентів у культурно-просвітницьких заходах – уквестах, флешмобах, тренінгах та лекціях по саморозвитку, популярних конкурсах: “Студентська осінь”, "КВН", "Що? Де? Коли?", "Містер Шарм ВНТУ", "Міс ВНТУ", а також у спартакіадах ВНТУ, різноманітних спортивних змаганнях між викладачами і студентами факультету.Для студентів доступні секції з популярних видів спорту, сучасний стадіон, художні гурти з танців, співу, театральної майстерності, художні музеї ВНТУ, у літній сезон відкрито спортивно-оздоровчий табір ВНТУ "Супутник" на мальовничому березі Ладижинського водосховища.


Чи є реальний зв’язок із «виробниками» за профілем навчання для проходження практики?

Факультет має тісні зв’язки з майже усіма провідним ІТ-компаніями міста Вінниця, з основними владними установами, зокрема Вінницькою облдержадміністрацією та Вінницькою міськрадою, з найбільшими комерційними та державними підприємствами, які потребують спеціалістів з галузі ІТ та автоматизації. Тому місць для проходження реальної практики не бракує.

Кафедрами ФКСА для забезпечення профільної практики офіційно відкрито філії на таких відомих підприємствах регіону, як ТОВ «Аналітика», Вінницькому регіональному управлінні водних ресурсів, ДП "Вінницястандартметрологія", медіа-корпорація "Корпорація RIA"…. Зазвичай курсові та дипломні роботи і проекти студентів виконуються за реальними виробничими даними установ та підприємств, на яких проходила практика.


Іногородніх цікавить що є у Вінниці? Куди піти, що подивитися, … Чи є проблеми із гуртожитком?

Жодних проблем з житлом немає – всі іногородні студенти поселяються в факультетський гуртожиток (№6 студмістечка ВНТУ).

Мальовнича Вінниця традиційно асоціюється з музеями Пирогова та краєзнавчим, Вервольфом, Мурами, сьогодні – з фонтаном на річці Південний Буг. Проте не фонтаном єдиним: що ще цікавого можна подивитися у Вінниці.