Зустріч із І. В. Кузьміним у НТБ ВНТУ
Зустріч із І. В. Кузьміним у НТБ ВНТУ
Зустріч із І. В. Кузьміним у НТБ ВНТУ
19.12.2017

Науково-технічна бібліотека Вінницького національного технічного університету зорганізувала зустріч з професором Іваном Кузьміним і урочисте відкриття у НТБ ВНТУ персональної експозиції вченого.

Іван Васильович Кузьмін — доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки України, лауреат Державної премії України, академік і віце-президент міжнародної Академії наук прикладної радіоелектроніки, президент Вінницької Малої академії наук, стипендіат Президента України, ректор Вінницького політехнічного інституту (1976—1989).

Іван Васильович і понині працює професором кафедри комп'ютерних систем управління.

Пише поезію, уже вийшли друком «Вірші з космосу» та «Любов, труд і життя».

«Ми дуже вдячні, що Ви, Іване Васильовичу, прийшли до нас на цю зустріч. Лейтмотивом її будуть Ваші слова: «Моє життя відбулось. Але крапку ставити ще рано». Цей чудовий корпус, у якому розмістилася науково-технічна бібліотека ВНТУ, побудований завдяки Вам. Місія бібліотеки — інформаційно підтримувати освіту і науку в університеті. А також популяризація наукових здобутків наших учених. У 2014 році ми започаткували проект «Науку творять обрані». І першим обраним були саме Ви, Іване Васильовичу, — першим у цьому проекті був бібліографічний покажчик до 90-річчя професора Кузьміна», — наголосила директор науково-технічної бібліотеки ВНТУ Тетяна Притуляк.

Тут же присутні мали змогу подивитися буктрейлер на біобібліографічний покажчик «Іван Васильович Кузьмін. До 90-річчя від дня народження».

Ректор ВНТУ, заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко:

«Попри те, що в нас в університеті сьогодні багато заходів, я не міг не прийти на зустріч з Іваном Васильовичем. Професор Кузьмін, будучи ректором ВПІ, збудував основну частину матеріальної бази нашого вишу. Ось книга професора Кузьміна «Основи наукових досліджень», що вийшла з друку українською мовою. Такий у нас сибіряк Іван Васильович!»

Учасники заходу переглянули фільм про Івана Кузьміна.

Ведучі заходу — Ганна Суровенко, завідувач відділу обслуговування навчальною літературою, та Галина Павлишина, головний бібліотекар, презентували п'ятий том видання «Науковці України – еліта держави», сторінку про Івана Васильовича до якого підготувала НТБ ВНТУ.

Декан факультету комп’ютерних систем і автоматики, доктор технічних наук, професор Олег Бісікало:

«Іван Васильович не просто дуже багатогранна особистість. Куди б я не поїхав в Україні чи в інші країни ближнього зарубіжжя, коли дізнаються, що я з Вінниці, одразу запитують про Івана Васильовича. Він же не просто будував корпуси, він збирав до Вінниці кращих науковців з усього Радянського Союзу. Я дуже радий, що у мене нині ще одна нагода подякувати йому за все!»

Добрі слова про професора Кузьміна говорили доктори технічних наук, професори Сергій Павлов, проректор з наукової роботи ВНТУ, і Анатолій Пєтух, інші мастити вчені вишу.

«Дякую за увагу до мене! Будувати інститут було легко, бо усі викладачі і студенти брали в цьому участь. Хочу наголосити: навіть в епоху інтернету головне в університеті — бібліотека, бо це сховище ідей. І не тільки реалізованих, а й майбутніх. Бажаю усім добра!»

Детальнішу інформацію можна переглянути за посиланням.